Kallis, sa oled kosunud

Juba mitu nädalat vaatan ma üpriski ustavalt TV3 saadet “Kallis, sa oled kosunud” ning iga kord kui järjekordne osa läbi saab olen ma ebameeldivalt üllatunud. Kuidas on võimalik, et tänase päevaga kõik 5 osalejat pole suutnud väga suuri muutusi saavutada? Kui tõesti saade enda poolt KÕIKVÕIMALIKUD abivahendid inimesele annab, siis KUIDAS ometi on võimalik, et kaalu langetada püüdev inimene saab alles 2 kuud hiljem, mil programm juba ammu käimas, teada, et ta ei tohiks pastat süüa või et sardell ei ole tervislik (isegi kui see on veiselihast) VÕI et joogijogurt pole sobilik magustoit?

Terviseuuringud, mida Qualitas pakub tunduvad väga põhjalikud ning on kindlasti täisvõimsusel kaalu langetada püüdvale inimesele vajalikud. Samuti on kogu kompotti seekord lisatud ka põhjalik geeniuuring, mis peaks aitama tulemusi veelgi maksimiseerida. Öelge siis mulle ometigi, et kus urkas need toitumisnõustajad ootavad terve see pool aastat või vähemalt esimesed 2 kuud, enne kui Orgu ja Udeküll inimese juurde lõunale lähevad?

Ma saan aru, et võib olla kõik inimesed, kes sinna saatesse saada tahtsid ei ole just kõige suurema tahtejõuga, kuid kuidas on võimalik, et siiani 5st 5 ei ole ükski väga märkimisväärseid tulemusi saavutanud. Saate alguses on nad kõik väga püüdlikud ja pühendunud olnud – ehh.. kes teab, võib olla see oligi ainult alguses ja ainult saate jaoks. Selle jaoks need inimesed ju saatesse lähevadki, et kelleltki tuge ja torkimist saada, et laiskuse uss korralikult välja kupatada või olen mina asjast valesti aru saanud.

Mul tekib seda saadet vaadates kohe mitu, mitu küsimust. Kui tihti need inimesed “spetsialistidega” ühenduses on? Kui tihti näiteks Orgu trenne vaatamas käib ja inimest aitamas? Kui põhjalikud ja informatiivsed on toitumisspetsialistide poolt antavad juhtnöörid? Kas keegi seletab saates osalejatele tervisliku toidu tagamõtet – a la, et mida vähem töödeldud toiduained, seda kasulikumad? Kas keegi reaalselt AITAB neid inimesi?

No ilmselgelt ei saagi need inimesed kaalu väga palju alla poole, kui nad näost saia, limpsi ja buksi näost sisse ajavad, aga mõne jutu järgi söövadki nad kõiki asju nii nagu peab ja ikka mitte midagi ei muutu. Muidugi siis natukese aja pärast tuleb välja, et nad söövad ikkagi makarone, sest nad ei teadnud, et seda ei tohi…

Võib olla on saate tegijad asjaga natuke laisaks läinud – projekt kestab 6 kuud, millest kõike ei filmita (mul pole halli aimu kui tihti üldse filmitakse), kuid kindlasti näidatakse 2 kuu lõunasööki, siis vist vahepeal midagi ja siis lõpu. See mis vahepeal toimub on müstika ning paneb mõtlema, kas nende inimestega vahepeal üldse midagi tehakse. Visatakse “vette” ja nüüd lastakse endal välja ujuda? Et kui võtad alla, siis võtad? Või on hoopis nii, et alla võtad ainult siis kui sul on tugev enesekontroll ja motivatsioon alla võtta ja teed seda edukalt ka omal käel? Samas… Olgem ausad, selleks ei oleks siis saatesse vaja minna, kui endal tahtejõud piisavalt suur on.

Kui keegi teab kedagi, kes on seal saates osalenud ja oskab natuke lähemalt rääkida, kuidas seal asju tehakse, siis mind küll väga huvitaks. Tahaks teada, kas see saade on tõesti inimeste aitamiseks tehtud või on tehtud ainult selleks, et kedagi pärast Delfil mõnitada oleks. Hetkel tundub, et vaid selle viimase jaoks…

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s