Taaskord imetamisest

Ma mõtlen, et vähemalt korra nädalas mõtleb iga värske ema, et ta teeb midagi valesti ja ta laps lõpetab halbade sõpradega kuskil halvas linnaosas tehes halbu asju. Okei, võib olla nii kaugele ette ei mõtle ja võib olla mitte nii tihti, aga ma ise küll. Vähemalt korra nädalas, kui mitte tihedamini leian end mõttelt, et kas see või teine on ikka hea idee ja võib olla saaks kuidagi paremini teha või siis lihtsalt tunnen ennast täiesti läbikukkununa.

Juba mitu nädalat mõtlen ma ikka ja jälle, kas Prints saab piisavalt süüa ning paranoia ja muud toredad mõtted käivad käsikäes. Arvestades, et meil on järgmine nädal perearsti visiit, kus peale uue vaktsiini saab ka uued ilu ja jõu numbrid, siis tekkis pärast eelmise korra visiiti väike mure, et mis seal ikka öelda võidakse. Seetõttu otsustasin, et käin igaks juhuks imetamisnõustaja juures, et Printsi söömiskäitumisest rääkida ja üldse maailma asju arutada.

Esiteks öeldi kohe ära, et Prints on väga aktiivne ja väljanägemiselt terve ja tubli tükk ning sugugi mitte mingi näljarott. Jee! Igaks juhuks kaaluti laps üle ka enne kui seal süüa hakkasin andma ning sealne kaal näitas 7725 grammi, mis tähendab, et 16. augustist on Printsi kaal kasvanud 585 grammi. Arvestades, et nelja kuuga on Prints juurde võtnud 3705 grammi, mis teeb umbes 926 grammi kuus on tulemus igati hea ning mida vanemaks laps saab, seda vabamalt seda nädalast ja kuist juurde võtmist võetakse. Muidugi kui alla hakkab võtma on ka paha, kuid võttes arvesse seda, kui aktiivne laps meil on – keerab kõhuli ja koogutab süles istudes ning vaatab ringi ja huvitub palju rohkem muudest asjadest kui söömine, siis on tegemist väga normaalse kaalukasvuga.

Kohapeal olles sõi ta mõlemast rinnast põhimõtteliselt minut aega, ehk siis kaks minutit kokku, kuid selle aja jooksul kummutas ta 80 grammi. Pärast seda tal lihtsalt ei olnud kõht piisavalt tühi, et veel tissi otsas rippuda. Nõustaja ütles ka, et kuna ta on ikkagi tublisti juurde võtnud, siis las ta väike väänik olla. Päevas peaks olema ikkagi vähemalt 6 toidukorda, hea muidugi kui rohkem, kuid kui ma seletasin, et siis käib üks nokkimine ja mida tihedamalt ta sööb, seda vähem ta korraga sööb, siis ütles ta et las ta siis olla. Võib muidugi proovida seda, et enne süüa ei anna kui laps päriselt küsib, kuid mul on tunne, et enne läheb põrgu jäässe 😀 Ta pole meil söögi osas nagu väga nõudlik – kui ta just näiteks 5 tundi järjest maganud pole.

Lisatoidu jaoks ta veel vajadust küll ei näinud, sest laps kosub hetkel ilusti ning pigem oodata sellega kuni laps istuma hakkab, ehk kuskil 6 kuuni. Kuigi mulle tundub, et kõik meie beebigrupis juba annavad, siis kavatsen ma veel asjaga oodata. Kiiret ju veel pole 😀 Las see beebiaeg jääda nüüd natukeseks seisma ka, et see laps liiga kiiresti ei kasvaks.

Igatahes.. Minu närvid said rahustust ning meil on kõik nii nagu olema peab, ehk muretsemiseks pole põhjust. Samas on mul endal hea meel, et ära käisime 😀

Advertisements

One thought on “Taaskord imetamisest

  1. Ma ka siin muretsesin selle üle, kas põnn ikka saab piisavalt süüa jne, sest sõi iga poolteise tunni tagant umbes. Täna avastasin, et peab kolm tundi vabalt vastu ja minul on 2 tunniga olemine juba üsna raske. Ilmselt mingi tellimise periood oli.. Tõehetk saabub kuskil kahe nädala pärast kui arsti juurde lähme 😀

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s