Söön, ei söö.

Meie majja on tulnud näljastreik ja hala. Vähemalt täna lõunaajal küll. Lapsel kõht tühi ja meel must, tõmbab paar korda tissist keerab siis selili ja pistab kõigepealt jorisema. Suunan Printsi uuesti otsa peale, kuid jälle kordub sama asi. No tore… Igaks juhuks pigistan ja kontrollin kas piima on. On ju nagu küll.

Kõigepealt mõtlesin, et ju siis laps on liialt väsinud ja kussutasin magama. Mõnikord on tal paha tuju ka siis kui ärkvel oleku aeg liiga pikaks venib ja kui korralikult magada ei ole saanud. Vaikust oli tunniks ajaks ning siis hakkas taaskord toidu nõudmine peale, kuid ega siis noormees ise söögi nimel vaeva näha ei tahtnud ning põlgas Piimariiuli jälle ära.

Ilmselgelt oli asi selles, et eile sai ju pudelist, kust tänu emme idiootsusele tuli piima iseenesest ning Prints ei pidanud absoluutselt tegelikult vaeva nägema. Kunagi ostsin suure hurraaga selle Medela Calma seadme, kuid ega ma ju enne ei uurinud kuidas see töötab. Lolli peaga tegin sinna liiga suure augu, kuhu tegelikult üldse auku teha polnud vaja ning nüüd oma vitsad peksavad.

Kes hakkab endale Medela Calma’t soetama, siis vaadake enne seda videot, et te ei oleks nii rumalad nagu mina:

Igatahes… Eile andis issi lapsele pudelist süüa ja täna nõudis Prints juba samasugust uhket teenust, kust aina piima suhu voolaks.

Kahjuks või õnneks olen ma päris kangekaelne ning ei andnud alla. Ilmselt oleks olnud lihtsam minna ja välja pumbata ja uuesti pudelit anda, kuid kogenumad naised räägivad, et siis kaob ajapikku piim ära. Seda ma ju ometi ei taha ja seetõttu tegin südame kõvaks ja kõrvad kurdiks sellele kuidas Prints muudkui kaebles ja lõpuks sõimas nii, et endal hingamine sassi läks ja vahepeal läkastama hakkas.

Mida siis teha kui lapsel kõht tühi ja karjub nagu ratta peal, ent Piimariiulit absoluutselt ei puutu?

Laps vajas ühteaegu rahustamist ja söötmist, seega istusin voodi ääre peale, võtsin Printsi sülle, lükkasin Piimariiuli talle peaaegu suhu ja hakkasin kussutama. See toimis vaid 2 sekundit, sest siis keeras ta pea kõrvale ja karjus edasi. Olgugi, et nälg hakkas silmanägemist ära võtma ei võtnud ta Piimariiulit suu sissegi. Nojah… Diktaatorlik emme vol 2. Lisaks kussutamisele ja aktiivsele voodi äärel hüpitamisele hoidsin teise käega lapsel pead kinni (ärge nüüd midagi hullu ette kujutage, lihtsalt panin käe põsele ette ja tegin pai), et ta ei saaks seda ära keerata. See toimis päris hästi, sest üle pika aja Prints sõi isukalt. Muidugi aeg ajalt tuli talle meelde, et ta peaks tegelikult sõimama ja emme pole ju üldsegi mitte andnud seda, mida ta tahtis ning siis tuli seda jorinat ikka küll. Näiteks kui ma ta pea lahti lasin sõi ta natke edasi, kuid siis keeras kohe jälle ära ja sõimas vähe veel. Lõpuks suutsin teda võidukalt sööta kokku kuskil 10 minutit, mis on meie niiöelda tavaline taks ja selle jooksul saab vähemalt 100ml täis (oleneb kui aktiivselt ta imeb), endal selg jumala krampis.

Kuna meil on see söömise ajakava enamvähem välja kujunenud, siis üle kolme tunni söömata on kindel nälg ning seetõttu ma enda tahtmist niivõrd peale ajasingi. Ja no muidugi oli näha ka, et lapsel kõht tühi…

Kellel samasuguseid probleeme, siis võib kussutamist proovida. Mu ema soovitas ka mööda tuba ringi kõndimist, kuid näiteks see fitnessi pall või hea vedrustusega voodi äär on ka piisavalt tõhusad – võib olla isegi veel paremad. Kindlasti ei tohiks uuesti pudelit anda, sest siis ta ei pruugigi rinda enam uuesti võtta. Vaja on vaid veidike kannatust ja külma närvi, sest ega laps end üldiselt ju nälga ei jäta ja küll see tissistreik ka mööda läheb.

Tänane päev tundub kohe kuidagi ERITI pikk.

Pärast kolmetunnist päevaund läks see söömine meil juba vähe paremini, kuid alguses tuli seda jorinat siiski veel. Prints nägi, et sellest kaeblemisest ei tule midagi välja ning igasugune jorin lõppes sekundiga. Veider, kuidas beebid mõtlevad 😀 Loodetavasti järgmine kord pole enam mingit sõimamist ja asi läheb uuesti ludinal.

P.S – tellisin endale uue Calma seadme, mida ma seekord ehk pekki ei keera.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s