Ikeast.ee: IKEA koju kätte väiksema vaevaga

Seoses Printsi tulekuga, hakkasime alustuseks Eesti pinnalt vajalikke mööblitükke otsima. Kui beebivoodeid on seinast seina ja päris suur valik, valdavalt siiski mõistliku hinnaga, siis beebikummuteid niiväga ei ole ikka küll. Hästi populaarsed on lahtised mähkimislauaga riiulid, kuid mina tahtsin midagi, kus oleks sahtlid, et beebiriided oleks ilusti kaitstud (loe: kassid ei saaks neid mööda põrandat laiali tõmmata) ning vähem igapäevase tolmu ja meluga kokkupuutes.

Ainukesed kummutid, mis oleks minu soovidele vastanud leidsin Beebicenter’ist (LINK!), kuid need hinnad olid küll üüratud, seega hakkas peas pruulima idee sammud hoopistükis IKEA poole seada. Algselt plaanisime ise millalgi reisi Soome poole ette võtta, kuid siis hakkas aeg kaduma ning sõbranna soovitas mulle ikeast.ee veebilehte, mida ta ka ise varasemalt kasutanud oli.

Veebilehte uurides tundus tellimine igati mugav ning taskukohane. Alustuseks olgu öeldud, et miinimumtellimus peab olema €100, kuid kes see IKEA’st ikka mõnda taldrikut ainult tellima hakkaks, eks. Transporditasu protsent jääb 8%-17% vahele, kuid see protsent hakkab muutuma suuremate tellimuste puhul (vist oli üle €600). Lisaks Soomest äratoomisele jääb transporditasu sisse ka mööbli koju toomine ilma igasuguste korrusetasudeta, kui te elate kas Tallinnas või Harjumaal.

Kõlab hästi eks? Tingimus, mis minu jaoks võib olla, et kõige määravamaks sai oli see, et tellimisel tuleb tasuda vaid 10% koguarvest ning ülejäänud 90% makstakse siis kui kuller mööbliga teie ukse taha ilmub. Korduma kippuvates küsimustes on keegi selle kohta ka uurinud, et miks siis mitte juba maksta 100% kui asi sinu ukse taga on ning sellele on vastatud järgmist:

“10% ettemaks on teenusepakkujale kinnituseks, et kaupa ka tegelikult soovitakse. Ilma ettemaksuta kaupa tarnides võidakse hakata teenust kuritarvitama, näiteks saatma kaupa inimestele, kes ei ole seda kunagi tellida soovinud.”

Minu meeles 10% ette küsimises ei ole midagi halba, kuigi mida suuremaks su tellimus läheb, seda suurem on ka ettemaks.

Koduleht teavitab ka seda, et tellimus tuuakse 10 päeva jooksul koju kätte ning pärast nendega ühenduses olemist selgitasin välja järgmist – uue nädala tellimused ja tarne läheb lukku igal esmaspäeval, ehk siis need, kes on nädalavahetusel tellinud ja kellel tuli takus, peaksid neile emailiga oma maksekorralduse koopia saatma (10% tasumisest), et nende tellimus ka sama nädala kaubaga tuleks. Mööbel ise jõuab siis Eestisse nädala lõpuks ning laialivedamine hakkab neljapäevast. Nagu ma aru sain siis laupäeviti tehakse üle Eestilist tarnet, muudel aegadel on siis Tallinn ja Harjumaa.

Ka tellimises ei ole mitte kui midagi keerulist. Kõigepealt pead lappama IKEA enda kodulehte ja leidma tahetud mööblitüki seerianumbri, mille sisestad siis ikeast.ee lehele, mis siis leiab sulle ilusti selle õige toote. Täpsemalt saate näha SIIT, sest nende oma kodulehel on ka väga kaunis õpetus olemas ja ma ei hakka siia nüüd uut tegema.

wwwwwwwwwwww

Esimese korra kohta meie hulluks ei läinud ja tellisime praegu vaid ainult Printsi kummuti. Kohe kui tellimus saab kinnitatud tuleb ekraanile roheline teavitus ning mõne aja pärast saabub meiliaadressile arve, kus on ära näidanud 10% tasu. Nagu näha, siis meie puhul läks transporditasu vaid €26.35, mis oli väga palju odavam kui ise Soome sõitmine. Muidugi kellel on mingid eripakkumised või voucherid või asjad, siis saab võib olla odavamalt, kuid ma ei nurise.

Kuna ma kinnitasin tellimuse ära nädalavahetusel ja algselt sellest maksekorralduse saatmisest midagi ei teadnud, siis meie tellimus läks niiöelda “järgmise” nädala patta. Kätte saime ülejärgmisel esmaspäeva, ehk siis meie puhul läks see tarne kuskil 2 nädalat, mitte 10 päeva. Üleüldiselt jäin ma teenusega väga rahule, aga kui midagi võiks parandada, siis seda, et nende poolt võiks tulla rohkem teavitusi. Näiteks võiks nad teada anda kui sinu tellitud ports mööblit Eestisse jõuab, et sa teaksid enamvähem arvestada, mis ajaks seda kullerit oodata. Enda kannatamatuse tõttu helistasin sinna info telefonile vist reedel (11 või 12) päeva peale arve maksmist, et uurida kaugel asjad on ning sealt kinnitati, et mu tellimus jõudis neljapäeval (eelmisel päeval) ilusti Eestisse ja et kuller peaks peatselt ühendust võtma. Omalt poolt pakkus välja, et ta võtab kulleriga ühendust ja uurib kaugel asi on, kuid kahjuks ei helistanud ta mulle küll ise tagasi. Veebilehel on olemas ka kulleri number ning niipalju võin kõigi südamerahuks öelda, et vastati sellel numbril iga kord kui ma helistasin.

Esmaspäeval jõudis kummut IKEA’le omaselt meieni ning ehitustööd said alata.

20160215_194322.jpg

ENNE

20160229_161003.jpg

PÄRAST

Samuti saab sellest kummutist lapse vähe hilisemas elus teha kirjutuslaua ning ka sahtleid saab vähemaks võtta kui vaja peaks olema. Igati tore leiutis minu meelest 🙂

Julgen seda tellimise varianti küll vabalt soovitada, kellel endal võib olla suuremat autot pole või üldse autot pole, millega mööblit transportida. Hetkel usun, et seda varianti kasutame ehk tulevikuski, kuid eks seda ole näha. Kellel on veel lisaküsimusi enne kui tellima hakkab, siis võib vabalt nendega enne ühendust võtta ja üle küsida, eriti näiteks need, kes elavad Harjumaast kaugemal ning tahavad teada täpselt palju transpordikulud maksma läheks.

Advertisements

3 thoughts on “Ikeast.ee: IKEA koju kätte väiksema vaevaga

 1. Pingback: Maagiline Google ehk otsingusõnad, millega siia blogisse on jõutud | Sirle maailm

 2. Ikeast.ee (Transfurn OÜ) kindlasti ei soovita midagi tellida. Ühte väikest tellimust (paar köögikappi) toovad üle kuu aja juba, kaks korda on käinud ja iga kord midagi puudu. Esimene kord vabandati ja pakuti raha tagasi, no mida sa teed kapiuksega, kui kappi ennast ei tooda? Ikea kodulehelt vaadates on kõik tooted koguaeg laoseisus olemas olnud. Nüüd ei vastata kirjadele ka enam ja oma facebooki lehelt kustutavad negatiivse kriitika lihtsalt maha.

  • Huvitav, mul pole sellist probleemi üldse olnud. Äkki mängib seal see ka rolli, millises Ikea poes nad käivad? Ma ei usu, et nad tervet Soomet läbi sõidavad kui Helsinkis midagi pole.

   Kasutasin nende teenust uuesti möödunud novembris ja tellisin pikendatava lastevoodi, madratsi ja sinna juurde lina-madratsikatte. Voodit tol hetkel ei olnud ja helistasid ilusti ja teavitasid, et maksimaalselt läheb 2 nädalat, kuid võib tulla ka juba järgmine.

   Voodi oli 2 nädala pärast platsis. Transpordi poisid jõudsid ilusti ilma lisajuhisteta väravasse (elame hetkel veidi kaardistamata alal, osad rakendused näitavad, teised mitte).

   Pole siiani probleemi olnud ning alati võetakse telefon vastu kui helistan.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s