Köögimööbel ehk peaaegu olematud võimalused

Ühes oma eelmises postituses mainisin ära, et hakkasime ääretult ettevõtlikult oma selle aasta eesmärkidega tegelema. Alustasime akende pakkumistest, kuid siis rääkisin ma meie korteriühistu esimehega ning tema jutust tuli välja, et maja renoveerimise plaanid ei ole veel täiesti maha maetud. Seetõttu jätsime akende vahetamise ja otsimise praegu katki, et oodata ja vaadata mis sellest teemast täpselt saab.

Köögiplaan

Meie köögi mõõdud

Selleks, et mitte väärtuslikku aega kaotada läksime edasi järgmise punkti juurde – köök, meie väike vaene köök.

 

Nagu näha, siis neid mõõte ju eriti polegi – joonise peal jätsin paika pliidi ja külmkapi, sest need on meil hetkel olemas. Samas ehk selle pliidi võiks ka millalgi välja vahetada ning mõistliku pakkumise korral isegi juba integreeritava vastu.

Samuti teeb köögi planeerimise juures veidi keeruliseks see, et vasakult poolt pliidi kõrvalt jookseb maast laeni korteripüstaku gaasitoru, ning praeguses seinakapis peidab ennast gaasimõõdik.

Juba mõnda aega nillisin Sisustuspood.ee internetilehel ning üritasin seal veidi oma peaga asju kokku panna, kuid kuna need mõõdud ajasid mind pehmelt öeldes ahastama, siis ostustasime nende Vesse esindusse (Gigant Mööbel) kohale minna ja seal kellegagi näost näkku arutada.

Vaatasime seal kohapeal ka veidi ringi, sest seal olid mõned näidisköögid ilusti väljas. Kui ma nüüd tagasi mõtlen, siis minu meelest olid need näidisköögid odavamad ja veidi suuremad ning seetõttu olid need hinnad päris normaalsed võrreldes sellega, mis me oma väikse köögi eest maksma peame, aga kõigest omal ajal.

Esimese variandina palusime pakkumist sellisele variandile, kus praegune pliit jääb sisse nii nagu ta on.

3d-1.jpg.jpeg

Variant 1

Selle pakkumise puhul siis on peale lihtsate kappide sees õhupuhasti, integreeritav nõudepesumasin (pliidi kõrval), kraanikauss, roostevaba nõuderest, 2-kohaline käterätiku hoidja vaheseinakaitse (laminaat) ja LED valgustiriba. Kahjuks ei jää sellise variandi puhul ruumi sahtliteks, kuid sellest ei ole väga hullu, sest meil on oma niiöelda “baarilett” kus on ühel pool sahtlid – ma olen kindel, et sinna saab veidi väiksemaid sahtleid sisse panna.

Koos paigalduse ja tööga läheb see pakkumine kokku €1,813.59, kuid soodushinna puhul oleks see €1,750.00. Püha Mooses! Kuna see oli meie odavam variant, siis selle teise variandi ees tekkis mul juba hirm. Põhimõtteliselt kui jätta ära see vaheseina laminaat ja LED riba tuleks hinnaks €1,429.50, kuid samas siis tuleks ise mingid valgustuslahendused välja mõelda. Ma ei suutnud välja mõelda, kas odavam tuleks LED riba või kohtvalgustid. Võib olla on kohtvalgustid ka täitsa normaalne mõte, sest “kohti” kui selliseid meil ju eriti ei ole.

Teise pakkumise jaoks palusime siis sisse panna ka uue ahju ja pliidiplaadi, mis tähendab seda, et juba selle arvelt tuleb hinda kõvasti juurde. Samas, kas oleks väga veider osta sealt ainult kapid ja valgustid ja püüda sobivad kodumasinad ise juurde leida? Ma ei teagi, kas hinna osas oleks sel mõtet…

3d2.jpg

Variant 2

Mõnes mõttes meeldib mulle see variant veidi rohkem – vasakul pool suures kapis all on siis nõudepesumasin, selle kohal ahi ja siis on lihtsalt kapp. Sellise lahenduse puhul mahuks ära ka 3 sahtliga kapp, mis oleks meeletult mugav, kuid kuna pliidi plaat tuleks ka veel omaette tööpinnale, siis jääb tööpinda väheks ning hakkida ja toimetada saab põhimõtteliselt ainult seal nurgas. Õudne!

Lisaks kappidele on siis selle variandi puhul sees õhupuhasti, integreeritav nõudepesumasin, kraanikauss, roostevaba nõuderest, 2-kohaline käterätiku hoidja vaheseinakaitse (laminaat), LED valgustiriba, gaasipliidi plaat ja ahi, mis teeb selle pakkumise alghinnaks €2,575.56 ning soodushinna puhul €2,450.00. Kui võtta siit variandist samamoodi välja valgustusriba ja see vaheseina laminaat, siis tuleks justkui lõpphinnaks €2,164.60.

Pakkumiste hinnavahe oleks siis kuskil €700+ ning võib olla ongi see normaalne, aga ma ei tea. Tundub ikka päris kallis ettevõtmine.

“Ajaviiteks” üritasin nende veebilehel ise kappidest sellist varianti kokku panna nagu pakkumises tuli ning tegelikult sain peaaegu hakkama. Ainuke peavalu koht on see kraanikausiga nurgakapp, mis tundub olevat totaalne eritellimus ning selles suhtes ei saa midagi ette võtta. Ise koostatud ostukorvi sisu ja tulemus oli siis järgmine:

Isekokkupandud

Muidugi seda tööpinda ma sealt ei võtaks, sest eraldi kappe tellides seda tööpinda saadaval ei ole. Selle ostaks siis ise eraldi ma arvan ja laseks vastavalt vajadusele lõigata.

Oeh, raske selle remondi ja renoveerimise ja asjaga. Õudneee ma ütlen!

Ma arvan, et ma üritan internetist veel mingeid normaalseid köögimööbli firmasid leida ja uurida, mis pakkumisi nad näiteks teevad – lihtsalt selleks, et oleks mingi võrdlusmoment.

Kui keegi teab kedagi, kes teeb ise köögimööblit või töötab kuskil kus tehakse köögimööblit ning sealt ehk mingi hea pakkumise saab, siis andke teada!

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s