“A Chicken Seizure Salad Sounds Good Right Now” (Kana Haigushoo Salat Kõlab Hetkel Hästi)

Nädalavahetus möödus jällegi linnutiivul. Laupäeval pidas kallis vennas sünnipäeva ning sellega seoses jäime laupäeva ööseks vastu pühapäeva Assakule koera valvesse. Ilm oli küll megakülm aga see-eest väga ilus. Tegin oma kauni telefoniga õues paar klõpsu ka.

20160110_120640.jpg

20160110_120702.jpg

20160110_121014.jpg

Jep, olen osav ja sain pissiloigu ka peale.

 

Esmaspäev oli mõnusalt teguderohke päev ning paljud olulised asjad said linnukese kirja. Ilmselt seetõttu ma seda postitust alles kolmapäeval kirjutangi. Oh well…

Esiteks pidin sammud uuesti Ülemiste keskusesse seadma, sest mu palju kabistatud jope lukk vajas vahetust ning kuna ma sealt selle jaoks “rohtu” leidsin, siis pidin sinna tagasi minema. Nii kui nii pidin veel turule liha ostma minema, nii et väga hull rändamine ainult luku pärast ei olnudki.

Igatahes, kellel on vaja oma jopeluku kelk ära vahetada, see tähendab, et lukk teil on muidu terve, kuid “valgub laiali” kui kinni üritate panna, siis tasub sinna viia. Ülemistes on selline tore koht nagu Tubli Rätsep, mis asub Euronicsi ja Rimi vahelises koridoris, seal kus kõik ülejäänud teenused ka on, kus tegutseb väga kiire ja efektiivne lukutädi. Kahjuks nime ei tea, sest seda ei öeldud, aga pidi olema lukuspetsialist. Tädil võttis aega maksimum 2 minutit, et lukukelk ära vahetada ja ma sain oma toimetusi edasi teha. Ega see väga suur teadus ei olnud – võttis lihtsalt sobiva kelgu, painutas tangidega kõige ülemise naksu lukult ära, et vana üle ära tõmmata ja uus asemele panna ja pani ülemise naksu tagasi. Kui ajaliselt võrrelda, siis hind 2 minuti eest on päris raju, kuid kui võrrelda uue jope ostmist kelguvahetusega, siis jääb €6.20 küll peale.

Päeva teine suurem punkt oli Gaasieksperdi boilerimehaaniku külaskäik. Viimasel ajal on meie gaasiboiler hakanud poole pealt ära kustuma, mis praegust ilmastikku arvestades on saatanast! Boiler hakkas ilusti uuesti tööle kui vesi kinni panna ja siis lahti teha, kuid ehk see startimine võttis ka aega. Tehnik tuli kohale ja ladus letti kaks varianti: a) kas vajab lihtsalt puhastust või b) elektriblokis on mingi viga ja see on vaja välja vahetada. Hinnavahe: €50<€160. Kuna tehnik sai juba välja kutsutud, siis lasin tal kõigepealt selle puhastuse teha ja noh, eks siis kui ei aita tuleb see muu asi ette võtta. Õnneks see puhastus toimis ning nüüd on jälle puhas lust ja lillepidu, sest boiler läheb umbes 3 sekundiga täielikult põlema ja vesi soojaks. Hooldus ise ei võtnud väga kaua aega, võib olla mingi 20 minutit ning läks maksma €50 koos väljakutse endaga.

Muidugi guugeldasin enne teisi ka, aga kuna ma saatsin konkreetse murega emaili 2 kohta ning ühest tuli vastuseks ainult “Meie hinnakirja ja tehniku tellimise leiate kodulehelt” ja teise vastusesse pakuti juba esimest aega millal mehaanik saaks tulla, pluss kogu hoolduse maksumust, siis läksin otseloomulikult seda teed. Võib olla lollisti tegin, aga ma leian, et Gaspre oleks võinud natuke rohkem vaeva näha ning kasvõi vähe pikemalt kirjutada. Praegu sain justkui mingi turtsatuse osaliseks.

Päeva suurhetk oli vast Gigant Mööblisse minek, kus pesitseb Sisustuspood.ee esindus. Tuleb ju oma aasta eesmärkidega võimalikult vara alustada ning köök oleks kindlasti selline asi, mis enne Printsi saabumist peaks olemas olema. Muude asjadega, näiteks akendega on veidi aega ja üleüldse tuleb vaadata kas neid tasub vahetada (sellest räägin võib olla mõni teine kord). Põhimõtteliselt sai selle kohtumise käigus selgeks see, et meie köök on äärmiselt debiilse suurusega kuhu väga midagi ei mahu ning tuleb teha valikuid, näiteks kas sahtlid või nõudepesumasin. Õnneks saab sahtliruumi ka meie baariletilt, kus on ühel pool suured sahtlid sees. Hetkel jäi jutt, et meile tehakse kaks pakkumist, üks praktiliselt kogu tehnikaga (pliit, õhupuhasti, nõudepesumasin, kraanikauss, ahi) ja teine nõudepesumasina, õhupuhasti ja kraanikausiga ning meie gaasiahi jääks praegu nii nagu ta on. Ma veidi juba kardan seda hinda, mis seal tulla võib, aga samas ma vaatasin neid kappe mis seal kohapeal väljas olid ning need olid ju palju suurematele köökidele kui meie väikesele nurgakesele. Hoian pöidlaid pihus igatahes! Pakkumised peaks tulema neljapäev-reede ning eks ma siis vast räägin jälle täpsemalt.

Kolmapäeva puhul natuke ingliskeelset nalja teile kõigile – LINK!

Ja kes siiani on valesti kakanud, siis võib vaadata seda videot ja lõpuks teada saada, kuidas see päriselt käib:

Jätkuvat talverõõmude nautimist teile kõigile!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s