Tähtis moment: Maim või Maimu?

Alates raseduse algusest käib peas ringi küsimus, et kumma me siis saame, kas poisi või tüdruku? Muidugi meie puhul oli suur õhin peidetud ettevaatlikuse ja pigem ühe suure soovi taha, et kõik oleks korras ja Maimuke oleks terve.

Etteruttavalt olgu öeldud, et meiega saime oma “värviuudised” looteanatoomia uuringult teada, kuid selleks, et mitte teie lugemist juba ette ära rikkuda, siis alustan algusest, ehk nendest ennustustest, mida vanarahvas ja internetirahvas jaganud on.

Vanarahvatarkused

Tulemas on Maimu, kui

• tujud muutuvad kiiresti: Pigem ei, kuigi olen kohanud hetkelist sõnuseletamatut hüsteeriat.
• tunned end kerge ja graatsilisena: Kindlasti mitte.
• raseduse algul vaevasid sind iiveldushood: Kindlasti JAH! Kogesin ju seda lõppematut iiveldust peaaegu 24/7 enne kui õhtul magama otsustasin minna.
• lisakilod kogunevad puusadele ja tagumikule: Raske öelda. Minu meelest on need kilod sujuvalt hajunud, kuid jope järgi vast on ka puusadele üksjagu läinud.
• rinnad on märgatavalt suurenenud: JAH!
• vasak rind on paremast suurem : Ei ütleks, et mul siin mingit ebavõrdsust on.
• kõht on kõrgel: Pigem madalal?
• magad paremal küljel ja padi on magades lõuna suunas: Mul ei ole eriti halli aimu, kuhu suunas mul padi on, aga vist on kagu suunas, ehk ida ja lõuna vahel. Magama jään pigem vasakul küljel, kuid öö jooksul kindlasti muutub, sest koguaeg on ebamugav!
• sul on isu apelsinimahla järele: Pigem mitte.
• sa nägid enne rasedust parem välja: Ei tea, kas just parem, kuid eluvaim on tagasi sisse tulnud ning enda meelest on praegu vaatepilt päris hea. Ehk siis ei?
• juustesse ilmuvad punakad triibud: Spetsiaalselt mitte. Loomulik juuksevärv on juba punane. Ehk siis ei.
• sul on tohutu magusaisu: Ei.
• sööd ohtralt puuvilju: Mis on see ohtra piir? Praegu on jõuluaeg, ehk siis on igal pool mandariine. Need lähevad küll päris uhkel kogusel.
• niidi otsa riputatud abielusõrmus liigub kõhu kohal küljelt küljele: Seda nalja pole ma teinud, ehk siis ma ei tea 😀
• kui liidad oma vanuse eostamise hetkel ning eostamise kuu numbri, saad vastuseks paaritu arvu: Ei.
• toolile istud lohakalt ja mürtsuga: Pigem ei, aga raske on seal graatsiliselt venitada.
• beebi süda lööb kiiremini kui 140 lööki minutis: Viimasel kontrollil 145. Jah.

Skoor: 4-0

Tulemas on Maim, kui:

• raseduse algul ei ajanud kõikvõimalikud asjad sind iiveldama: Iiveldamine oli üleüldine füüsiline seisund, ehk siis erinevad asjad ei mänginud absoluutselt rolli. Ei.
• beebi süda lööb aeglasemalt kui 140 lööki minutis: Eelmine ämmaka visiit mitte, üleeelmine küll (135).
• lisakilod kogunevad kõhule: Nagu üleval pool sai mainitud, siis mulle tundub, et kilod on kogunenud igale poole. Eks mul väike kõht oli juba enne, kuid siis polnud enam ruumi seda sisse tõmmata.
• sinu kõht on korvpalli kujuline: Ei.
• rinnanibud muutuvad tumedamaks: Jah.
• kõht on madalal: Ma ei tea millega võrreldes, kuid minu meelest kõrgel ta küll pole. Nii et jah.
• isu on soolase, hapu, liha ja juustu järele: Pigem soolne kui magus, aga lõpuks peavad nad tasakaalus olema. Juustudele kindel JAH!
• jalakarvad kasvavad raseduse ajal kiiremini: Ei.
• su käed kuivavad: Ei, mitte rohkem kui muidu talvel.
• magad vasakil küljel ja padi on magades põhja suunas: Pool ja pool. Magama jään vasakul küljel, kuid padi on lõunas. Mis see teeb siis? 😀
• abikaasa võtab koos sinuga kaalus juurde: Ei, pigem mitte.
• oled raseduse ajal ilusam kui kunagi varem: Ma olen koguaeg väga ilus, kuid kui see kehakaalu tõus kõrvale jätta, siis vast küll.
• uriin on värvilt helekollane: Jah? Hommikuti on vist kõigil vähe tumedam, või ei?
• niidi otsa riputatud abielusõrmus hakkab kõhu kohal ringe tegema: Olen nii laisk, et ei viitsi sõrmust niidi otsa riputada, ehk siis ma ei tea.
• sind piinavad peavalud: Ei.
• kui liidad vanuse eostamise hetkel ja eostamise kuu numbri, saad vastuseks paarisarvu: Jah.
• toolile istud ettevaatlikult, et mitte poisi munandeid vigastada: Pigem tasapisi selleks, et mitte oma tutivalu süvendada. Üleüldiselt vist siis “Jah”.

Skoor: 4-7

Osad vastused on sellised pooleks või ei tea, ehk siis tulemus ei ole päris täpne. See kõhu asetuse järgi ennustamine on minu meelest täielik lollus, sest kas kõhu kuju ei sõltu mitte pigem sellest, kuhu platsenta kinnitunud on? See peaks ju määrama kuhu “suunas” beebi kasvab või ei?

Lisaks nendele vanarahvatarkustele on olemas ka Hiina ja Jaapani ennustustabelid, mis võtavad arvesse asjade numbrilist poolt. Alustame siis Jaapani tarkustest.

Jaapani ennustustabel

Kõigepealt tuleb esimesest tabelist leida enda perenumber. Selle leidmiseks tuleb vedada omavahel kokku naise ja mehe sünnikuud ning nende ristumiskohas ongi perenumber. Kuna Ste sünnipäev on veebruaris ja mul on märtsis, siis meie perenumbriks tuleb 11.

JaapanI

Seejärel tuleb appi võtta teine tabel ning jälgida selle ülemises reas perenumbrit ning selle numbri alt leida üles eostamiskuu. Seejärel on tabeli keskelt näha, kumb suurema tõenäosusega sünnib.

Jaapan2

Tähtaja järgi on eostamise ajaks 31.juuli (vot kui täpsed), ehk siis selle järgi peaks sündima suurema tõenäosusega tüdruk. Samas on august koh seal samas, mis näitab suurema ülekaaluga poisi tulekut. Võta sa nüüd kinni 😀

Skoor: 5-7 poisi kasuks

Hiina ennustustabel I

Üldiselt töötavad kõik Hiina tabelid ühe loogika alusel: vertikaalsest tulbast tuleb valida oma vanus ja ülemisest horisontaalsest reast lapse eostamise ajavahemik. Roosa tähendab tüdrukut, sinine poissi, et ei oleks mingit segadust.

Hiina3

Hetkel olen veel 25, seega tulemused samad, mis Jaapani tabeli järgi: juuli tähendab tüdrukut, august poissi. Tähtaja järgi läheb punkt jälle tüdruku kasuks.

Skoor: 6-7

Hiina ennustustabel II

Selle tabeliga samamoodi ajad kokku oma vanuse ja leiad ülevalt reast eostamise ajavahemiku, et nende ristumiskohast beebi “värv” leida.

Hiina2

Jällegi näitab minu vahemik tüdrukut, kuid seekord on poisi vahemik hoopis kaugemal. Punkt tüdrukule.

Skoor: 7-7

Hiina ennustustabel III

See nüüd on viimane tabel, kuid loogika jääb samaks. Tundub, et isegi kõik need Hiina tabelid on samad ning tegelikkuses võib vist teha ainult ühe tabeli järgi, sest mul on küll kõik 3 praegu samade tulemustega. Juuli tüdruk, august poiss. Tähtaja järgi jääb tüdruk!

HiinaI

Skoor: 8-7 tüdruku kasuks

Verevahetusteooria

Teistest blogidest olen näpanud ka selle viimase ennustusvahendi. Verevahetusteooria väida seda, et naistel vahetub veri iga kolme aasta järel, meestel iga nelja aasta tagant. Sündima peaks laps sellest soost kumma vanema veri lapse eostamise ajal domineerib. Domineerib noorem veri ehk siis kui eostamise hetkel on noorem ema veri, siis tuleb tüdruk, kuid kui isa veri, siis poiss. Domineerimise kohta on muidugi erinevaid arusaamasid ning arvamusi on mõlemas suunas, et siis kas domineerivam on see kellel komajääk suurem või komajääk väiksem. Brit ja Sally on otsustanud minna seda teed, et arvestavad domineerivaks selle vere, mille jääk on suurem, ehk siis lapse sünnib sellest soost, kumma vanema nö “jääk” on eostamise hetkel suurem.

Meie arvutuskäik näeks siis välja järgmine: 25:3=8.3/25:4=6.25. Minu “jääk” on suurem, ehk siis veel üks punkt tüdruku suunas.

Lõplik skoor: 9-7

Enda sisetunne oli kahtlev ning nüüd tagasi mõeldes, mul vist ei olnudki otseselt sisetunnet kummaski suunas. Meie pere “lastetraditsioonide” koha pealt on kõik “üllatuslapsed” olnud tüdrukud, kuid samas ei saaks meie beebi kohta öelda üllatus, sest me oleme ikka pikalt niiöelda vaeva näinud. Üllatuslik oli ta pigem võib olla sellepärast, et me ei olnud enam nii asjale keskendunud, planeerisime oma Kreeta reisi ja mõtlesime hoopis teistele asjadele kui üksäkki ta tuligi 😀 Ehk siis pigem läheks ikka planeeritud beebi alla?

Tasapisi hakkasime nimesid arutama ja siis tundus, et tüdrukute nimed läksid palju, palju libedamalt kui poiste omad. Mistõttu teades oma õnne tähendas kindlasti vastupidist ning mõtlesin omaette irooniliselt, et siis tuleb kindlastiiiiii poiss.

Mis ma siin nüüd enam teid piinan, mina juba ju tean 😀

received_101531549698714362.jpg.jpeg

Sellise teavituspusle tõid päkapikud jõuluks mu vanaemale 🙂

 

Advertisements

One thought on “Tähtis moment: Maim või Maimu?

  1. Pingback: Maagiline Google ehk otsingusõnad, millega siia blogisse on jõutud | Sirle maailm

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s