Escape Room

Pärast seda kui kõht sai täis ja samm sirgemaks kui tavaliselt läksime Siiriga teisipäeva õhtul midagi ägedat tegema. Ma ise olin enne seda käinud kaks korda põgenemismängu mängimas, kuid Siiri sinnamaani polnud üldse sellega tutvunud ning seetõttu ei teadnud mida väga oodata. Naljaviluks mainisin, et kui me välja ei saa, siis jääb tal tagasi Inglismaale minemata, aga see teda miskipärast ei heidutanud 😀 Chillis on praegu enampakkumisel lugematu arv Escape Room’i vouchereid (LINK!), millega saab minna ja oma teravat vaimu proovile panema lausa 40% odavamalt kui tavaliselt. Kui €45 näiteks 6 inimese peale ära jagada, siis ei tule see hind väga palju suurem kui näiteks kinopileti ja snäki hind inimese kohta, kuid elamus on hoopis midagi muud kui lihtsalt suure kinolina ees vahtida.

Meie broneerisime aja, et mängida “Prison Break‘i”, mida nende veebilehel iseloomustatakse järgmiselt: “Sa oled lukustatud maksimaalse turvalisusega vanglasse ning ootad oma hukkamist. Sind lavastati süüdi sarimõrvari poolt ja oled saanud karistuse mitme mõrva eest. Sellest vanglast on olnud arvukaid põgenemiskatseid, kuid enamus põgenikest haavati surmavalt või püüti kinni samas, kui vähesed põgenikud on pääsenud jäljetult vangipõlvest, jättes lootust teistele saatusekaalastele, et võimalus on olemas. Sul on aega 60 minutit, et end ahelatest vabastada ja põgeneda enne, kui valvurid naasevad.” Põnev mis? Meil oli küll. Enne mängu algust räägiti meile ilusti ära, mis sorti lukud meid ees ootavad ning selgitati, et asju ei tohi suures hoos lõhkuda 😀

Pikka pidu polnud ja enne tuppa sisenemist pandi meid käeraudu pidi üksteist külge kinni ja sall silme ette. Ma ei hakka siinkohal mängu kohta spoilerit tegema, kuid ütlen niipalju küll, et üle ei tasu asju mõelda. Praktiliselt kõik asjad on ruumis selleks, et aidata sul vastuseid välja mõelda, kuid mõnikord on nad seal lihtsalt dekoratiivsetel eesmärkidel, samuti ei tasu asja väga keeruliseks ajada. Meie leidsime esimese raksuga kolm erinevat numbrikoodiga lukku, kuid valikus oli ainult üks kood 😀 Muidugi läks aega enne kui me ära tabasime, millise luku kohta see kood oli, sest mingil põhjusel oli see kolmas lukk kõige viimane mille kallal me nikerdasime. Olgu ära öeldud, et esimese kahe kallal me proovisime erinevaid numbri kombinatsioone päääääris pikalt ja kaotasime aega. Minu meelest võttis veidi aega enne kui ma niiöelda õigesse groove‘i sain ja hakkasin õigesti mõtlema, kuid lõpuks läksid asjad juba natuke ladusamalt.

Tubadesse pääseb 2-6 liikmeliste tiimidena, kuid üleüldiselt soovitatakse minna pigem suurema tiimiga kui väiksemaga, lihtsalt selle pärast, et mitu pead on ikka mitu pead ja mitu paari silmi aitab asju kergemini leida. Võib olla oleks olnud meil ka hea, kui keegi oleks veel kaasas olnud, et meie mõttemaailma ja arusaamist kiiremini ahendada, kuid ka kahekesi saab päris kindlalt hakkama. Kahjuks meil jäi ajast veidi puudu – ilmselt kui me oleks alguses kiiremini ree peale saanud, siis oleks välja vast ka jõudnud, kuid tähtis pole alati ju võit, vaid osavõtt 😀

FOTOTÕESTUS

Kindlasti soovitan ära proovida, sest see on midagi muud kui tavaline filmiõhtu sõpradega või vanaema sünnipäev. Päris palju on hakatud seda ka kasutama töö ürituste läbi viimisel ning ma olen kindel, et see teeb tiimitööd efektiivsemaks, kuna seal on vaja päris mitmetes kohtades teistega koostööd teha. Escape roomis on midagi erinevat igale inimesele ning seal on hetkel 4 erinevat mängu: Prison Break (Vanglast Põgenemine), Slaughter House (Tapamaja), Taken (Röövitud) ja The Secret Lab (Salajane Labor). Eks need kõik ole veidi hirmutava alatooniga ja üleni roosat tuba ei ole vist üheski, mis on täis vahukomme ja ponisid, kuid üle ei tasu mõelda ning kui aeg saab otsa, siis tehakse uks lahti ja näidatakse lahendused ära. Minge kõik oma loogilist mõtlemist testima! P.S – Seal ruumis on VÄGA palav.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s