Õudukad

On huvitav jälgida, kuidas õudusfilmid on aastatega muutunud. Ei teagi, kas see on kuidagi võetud ühiskonna järgi ja selle järgi mis inimesi tänapäeval hirmutada võiks või kuidas, sest aastast aastasse need õudukate põhiteemad muutuvad.

Näiteks, päris mitu aastat tagasi oli Saag ääretult populaarne film. Peaaegu, et kõik inimesed, kes õudukatest midagi peavad, on seda üldjuhul ikka näinud. Eks see idee oli ka üpris uudne, sest tegelikult kontekst kui selline ju vägagi võimalik ja reaalne – ärkad üks päev üles kuskil tundmatus kohas ning pead hakkama oma elu peale mängima. Põnev, kas pole? Samas mulle endale on alati need vaimsed horrori filmid rohkem meeldinud, kui mingid veristamised. “Mägedel on silmad”, “Vale pööre” ja “Teksase mootorsaemõrvad” jnejnejne on küll võikad vaadata, aga pole otseselt õudsed.

Kõige esimene õudukas, mis mind vaimselt häiris oli “Emily Rose’i vaimude väljaajamine”. Samasugune deemoni teema, aga storyline oli hea – just see kohtukeiss ja niiöelda muu värk sinna juurde. Mul on vist igavesti meeles see stseen, kus Emily boyfriend ärkab keset ööd üles ja leiab Emily põrandalt maast, kivistunud imelikuks kujuks ja lihtsalt jõllitab ühte punkti. Kui ma näiteks Ste niiviisi leidma peaks, siis ma ilmselt lihtsalt laseks ennast tuimalt täis.

Hullumaja õudukaid on ka päris mitmeid – endale meeldib mulle “Ward”, mis ajas mind täiega segadusse ja köitis mind lõpuni välja. Samuti see lõpplahendus oli päääääääris skeeri ning minu jaoks küll mitte etteaimatav.

Üldiselt ma suudan eraldada reaalsed hirmsad asjad mingitest ülepaisutatud asjadest, seetõttu mul tavaliselt ei teki õudusunenägusid ega asju, kuid parakad tekivad üpris lihtsalt :D. Näiteks pärast “Mirrors”-i vaatamist mulle üldse ei meeldi peeglisse vaadata, eriti pimedas!

Sel reedel tuli kinodesse “Unfriend”. Me kumbki polnud väga ammust aega ühtegi õudusfilmi kinos vaadanud ning kuna midagi paremat ka nagu väga vaadata ei olnud, siis otsustasime minna. Appi! Esiteks oli enamus saali tiinekaid täis, mis pani meid veidi kahtlema, et kas selle filmi vaatamine on ikka hea idee.

Filmi süžee siis hõlmab järgmist:

Filmi algus viib meid aasta tagasi postitatud video juurde, kus Laura Barns ennast maha laseb. Keegi oli Laurast ühe päris inetu video internetti üles riputanud, mille tagajärjel teda kiusati ja mõnitati ja soovitati tal ennast ära tappa, millega tüdruk enam ilmselt elada ei suutnud ning lasigi end lõpuks maha.

Tema surma-aastapäeval kogunevad tema sõbrad Skype’i tsättima ning nende kõnedesse imbub Laura vana Skype’i kasutaja, kes tegelastega “mängida” tahab. Paljud saladused saavad paljastatud, inimesed tapetud ja korralikult ehmatatud. Päris ausalt mõni stseen oli päris räige ning tundus imelik, et nii noored seda vaatama lasti, aga samas… ilmselt polnud seal midagi, mida tänapäeva lapsed siiani näinud ei olnud. Filmi lõpus näitab ära ka, kes selle originaalvideo üles pani ning kelle pärast kogu see jamamine oli. Võib olla mõned teist kahtlustavad seda algusest peale, aga mine sa seda tea.

Tegemist on ilmselt uue õuduka šanriga, mida ma kujutan vähemalt ette, oli päris odav teha, sest tegelaste vaheline tegevus on kõik nähav ainult läbi Skype’i. Idee kui selline võiks olla justkui õpetlik – internetil on tugev mõju ning tuleks enne mõelda, mida internetti üles panna, kuid muidu film jättis mind suht külmaks. Mõned ehmatuskohad olid, kuid kuna pilt oli tõetruult tihti hangunud ja piksliline, siis väga tugevat efekti sealt ei tulnud.

Ei ütles, et päris mahavisatud aeg oli, kuid uuesti kinno vaatama küll ei läheks.

Nüüd jään ootama kuni “Hot Pursuit” kinodesse jõuab, sest see tundub tõeliselt naljakas ning kes ikka korralikust huumorist ära ütleb.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s